Malowanie elewacji

AlfaBud ocieplanie domów Warszawa

Malowanie elewacji

Malowanie elewacji to wieloetapowy, wymagający odpowiedniej wiedzy i specjalistycznych narzędzi proces. Jedną z istotniejszych kwestii jest dobór odpowiedniej farby – i nie chodzi tutaj wyłącznie o odcień, ważne są także przygotowanie podłoża i dokładne gruntowanie ścian. Warto więc zdać się w tej kwestii na fachowców – nasza firma służy pomocą. Malowaniem elewacji zajmujemy się od lat.

Malowanie elewacji – dobór farby 

Farba musi być dobrana do podłoża, poszczególne rodzaje farb ‒ na przykład farba akrylowa, farba silikonowa, farba wapienna, farba cementowa dedykowane są konkretnym rodzajom podłoża. Ważne też, by farba była odporna na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, na przykład wilgoci, wody, promieniowania UV, działanie pleśni i grzybów czy uszkodzenia mechaniczne. Nasi fachowcy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie. 

Malowanie elewacji – przygotowanie podłoża 

Dobór farby to oczywiście nie koniec, należy też odpowiednio przygotować powierzchnię ścian – usunąć ewentualne rysy i pęknięcia, zabrudzenia, tłuste plamy, zawilgocenia, a następnie  zabezpieczyć drzwi i okna. Po wykonaniu wspomnianych czynności można przejść do gruntowania, aż w końcu do malowania. Zadbamy o każdy szczegół. 

Malowanie elewacji – fachowa obsługa 

Nasz zespół zadba o to, by efekt końcowy prac był idealny, a elewacja doskonale prezentowała się przez długi czas. Zajmujemy się zarówno malowaniem nowych elewacji, jak i odnawianiem starych i zniszczonych ścian zewnętrznych. 

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu, udzielimy szczegółowych informacji. Zapraszamy do współpracy!